szkolenia

Oferujemy następujące szkolenia:

1) instruktaż ogólny w ramach wstępnego szkolenia bhp
2) szkolenia okresowe bhp pracowników - szkolenie okresowe dla pracowników administra­cyjno-biurowych również w formie samokształcenia kierowanego*
3) szkolenia bhp pracodawców oraz osób kierujących pracownikami - również w formie samo­kształcenia kierowanego*
4) szkolenia bhp pracodawców pełniących zadania służby bhp
5) szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej
6) szkolenia doskonalące z zakresu prawa pracy (czas pracy, wynagrodzenia, mobbing, urlopy wypoczynkowe, ZFŚS, zatrudnianie pracowników młodocianych itp.).

* na podstawie § 15 ust. 2 Rozporządzenia w sprawie szkolenia w dziedzinie bhp szkolenie okresowe bhp dla pracowników administracyjno-biurowych oraz pracodawców i osób kierujących pracownikami może odbywać się w formie samokształcenia kierowanego (e-learningu). Samokształcenie kierowane to forma szkolenia umożliwiającego uzyskiwanie, aktualizowanie lub uzupełnianie wiedzy w zakresie bhp na podstawie materiałów przekazywanych przez organizatora szkolenia, w szczególności przy zastosowaniu poczty, internetu, przy jednoczesnym zapewnieniu konsultacji z wykładowcami.

    Jednym z podstawowych obowiązków ciążących na pracodawcy jest przeszkolenie pracownika przed dopuszczeniem do pracy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prowadzenie okresowych szkoleń w tym zakresie (art. 2373 § 2 kodeksu pracy). Szkolenie wstępne bhp odbyć musi każdy nowo zatrudniony pracownik, student odbywający praktyki oraz uczeń zatrudniony w celu praktycznej nauki zawodu. Prowadzi się je przed rozpoczęciem pracy.

Szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy prowadzone są jako szkolenia wstępne oraz szkolenia okresowe.
- Szkolenie wstępne ogólne (instruktaż ogólny) – dla wszystkich nowo zatrudnionych pracowników, studentów odbywających u pracodawcy praktykę studencką oraz uczniów szkół zawodowych zatrudnionych w celu praktycznej nauki zawodu. Instruktaż ogólny prowadzi pracownik służby bhp lub osoba wykonująca u pracodawcy zadania tej służby albo pracownik wyznaczony przez pracodawcę posiadający zasób wiedzy i umiejętności zapewniające właściwą realizację programu instruktażu.
- Szkolenie wstępne na stanowisku pracy (instruktaż stanowiskowy) przeprowadza się przed dopuszczeniem do wykonywania pracy na określonym stanowisku. Instruktaż stanowiskowy przeprowadza wyznaczona przez pracodawcę osoba kierująca pracownikami lub pracodawca, jeżeli osoby te posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenia zawodowe oraz są przeszkolone w zakresie metod prowadzenia instruktażu stanowiskowego.

Szkolenia okresowe odbywają:
1) osoby będące pracodawcami oraz inne osoby kierujące pracownikami, w szczególności kierownicy, mistrzowie i brygadziści,
2) pracownicy zatrudnieni na stanowiskach robotniczych,
3) pracownicy inżynieryjno-techniczni,
4) pracownicy służby bhp i inne osoby wykonujące zadania tej służby,
5) pracownicy administracyjno-biurowi,
6) inni nie wymienieni w pkt. 1-5, których charakter pracy wiąże się z narażeniem na czynniki szkodliwe dla zdrowia, uciążliwe lub niebezpieczne albo z odpowiedzialnością w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej
Z dniem 18 stycznia 2009 r. weszła w życie nowelizacja kodeksu pracy nakładająca na pracodawców obowiązek wyznaczenia co najmniej jednego pracownika na zmianie roboczej do udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej w nagłych wypadkach. Osoby wyznaczone i odpo­wiedzialne za udzielenie pierwszej pomocy muszą być więc odpowiednio przeszkolone z zasad jej udzielania.